RPG

Zabawy dla osób chcących się w coś bawić
Awatar użytkownika
Garnier De Naplouse
Forumowy Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2014, o 13:43
Lokalizacja: Akka

RPG

Postanowiłem rozpocząć nabór do ,,profesjonalnych" rozgrywek RPG (Rabuj, Pal i Gwałć). Na czym będzie to polegało? Mistrz Gry (na razie będę nim ja) tworzy przygody dla kilku bohaterów a oni muszą się z nimi zmierzyć. Jedna tura powinna wyglądać tak: opis sytuacji przez MG, decyzje podejmowane przez graczy, reakcje na podjęte przez graczy czyny i opis sytuacji następnych. Przykład:
MG: Kroczycie ciemnym lasem gdy nagle wyskakuje wilki. Co robicie?
Gracz 1: Wyzywam go na pojedynek.
Gracz 2: Chowam się w krzakach.
MG: Wilk honoru nie miał ani krzty, rzucone mu wyzwanie puścił mimo uszu. Wilk capnął wasze zapasy i czmychnął do lasu. Przez cały czas był obserwowany przez Gracza 2, który pod pozorem nazbierania jagód schował się w krzakach już po pojawieniu się stwora. Będzie to oczywiście bardziej złożone i będzie zawierało fabułę (czy gracze będą podążali za nią zależy tylko od nich). Gra kończy się gdy wszyscy gracze będą ,,gryźć ziemie", kiedy gracze osiągną dany cel lub kiedy MG tak powie:D.
Pierwsza przygoda będzie w świecie fantazy ale jeżeli będą następne to mogą być gdziekolwiek gracze będą chcieli.
W każdej wyprawie będą brały udział cztery osoby: MG i trzech graczy. Pierwszą trójką będą Ci, którzy pierwsi się zgłoszą, muszą jednak spełniać podane kryteria:
- muszą należeć do jednej z podanych grup: Administrator, administrator jednego z serwerów, opiekun lub moderator forum.
Jeżeli wam się spodoba i będą następne wyprawy to będą otwarte dla wszystkich.
Kiedy znajdziemy już uczestników podam datę zaczęcia zabawy. Proszę śmiałków o napisanie mi na PW fach, rasę oraz jakieś dodatkowe informację (takie jakie gracz będzie uważał za ważne) o swojej postaci.

Uwag kilka:
- Proszę wybierać zawody z rozwagą, najlepiej skontaktować się z innymi graczami. Jeżeli w jednej drużynie będzie burdelmama, mnich i czyściciel dołów kloaczanych to kto będzie walczył?
- Kiedy zacznie się rozgrywka nie będzie można tam dyskutować z innymi graczami np ,,Co robimy ludzie?". Wskazane jest omawianie takich rzeczy na PW (nic nie przeszkadza aby gracz miał drużynę głęboko w dupie ale trzeba się liczyć z tym, że mogą oni Cb pokroić...nikt im nie zabroni.
- Proszę wczuć się w grane przez Sb postaci. Osób które nie potrafią się wczuć w postać proszę o niezgłaszanie się.
- Jeżeli decyzje podejmowane przez gracza będę ,,niepasujące" do świata w, którym rozgrywa się zabawa MG prawdopodobnie zaraz zabije go w jakiś paskudny sposób. Przykład: Napada was banda bandytów a gracz wyciąga działo laserowe i zaczyna strzelać. To samo dotyczy fachu swojej postaci. Jeżeli ktoś mi napisze, że jego postać jest cyborgiem z przyszłości to wezmę kogoś innego na jego miejsce.
- Proszę o wybranie rasy humanoidalnej i potrafiącej mówić. Jeżeli ktoś wybierze pokemona to pierwszą osobą którą spotka będzie jakiś czarodziej, który zmieni go w cokolwiek zechce MG.
- Denerwowanie MG nie jest dobrym pomysłem. Proszę pamiętać, że MG może w jednej chwili zakończyć życie postaci gracza na wiele przerażających sposobów.
- Denerwowanie i trolowanie kompanów mimo, że nie jest karane to również nie jest najlepszym pomysłem. Twoi kompani mogą Cb zatłuc przy wielu okazjach.
- Proszę o wsparcie ze strony moderatorów czatu. Proszę u usuwanie postów osób, które nie są uprawnione do zabierania głosu podczas danej przygody. Uprawnione osoby: MG, gracze i osoby, które wskaże. Przerzucanie się przez tonę spamu, żeby dotrzeć do jakiegoś postu może zepsuć całą zabawę.

Zapisy uważam za otwarte!

Było by miło gdybyście podali jak kcecie wyglądać. Możecie dać obrazek i powiedzieć ,,cuś w tym stylu". Zachęcam do tworzenia własnych postaci, tak będziecie mieli z nimi lepszą więź. Jeżeli dostane dzisiaj info o wszystkich postaciach to powinno być jutro około 18-19.

Osoby zapisane: Shaiva, dayum, Cody Evans
Jeżeli jeszcze znajdą się chętni to proszę pisać. Jeżeli któryś z trójki wyleci z jakiegoś powodu będziecie mogli zająć jego miejsce. Pomoże mi to też ocenić czy cieszy się to popularnością i czy planować kolejne rozgrywki.

Niepotrzebne posty usuwam
edit@dayum
Ostatnio zmieniony 1 mar 2015, o 14:26 przez Garnier De Naplouse, łącznie zmieniany 1 raz.
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Bez znaczenia jak dobrze będziesz grał gołąb i tak poprzewraca wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny że wygrał.
Awatar użytkownika
Cody Evans
Użytkownik
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 13:10
Kontakt:

Re: RPG

Rasa: Człowiek (Dezerter z armii)

Imię i nazwisko: Cody Evans (obviously)

Pochodzenie: Wieśniak

Wiek: 22 lata

Zawód: Łucznik/zwiadowca z wyszkoleniem sanitarnym (armia), aktualnie najemnik

Ekwipunek: Łuk bojowy, apteczka, krótki miecz, luneta, sznur z hakiem, lekki pancerz (skórzany z elementami płytowymi),

Charakterystyka: tajemniczy, ekscsentryk, pedant, introwertyk, sadysta, leworęczny

Quick Bio: Pochodzi z małej wioski, w czasie dorostania pilnie przyglądał się zachowaniu wysoko urodzonych, w dniu swoich 18 urodzin zamordował właściciela wioski i zaciągnął się do wojska, żeby zaspokoić swoje sadystyczne potrzeby w legalny sposób, jednak armia nie dała mu zadowolenia. Razem z nabytym treningiem zdezerterował w poszukiwaniu przygód. Mimo swoich poglądów sadystycznych dotrzymuje słowa oraz nie zagraża zdrowiu towarzyszy. Lubi znęcać się nad ofiarami przed ich śmiercią, mimo nienawiści do szlachty naśladuje ich zachowanie.

Wygląd:
Obrazek
By fire be purged!
Awatar użytkownika
Shaiva
Moderator
Posty: 104
Rejestracja: 7 sty 2015, o 17:15

Re: RPG

1. Rasa: Człowiek plebejusz
2. Profesja: Drwal
3. Ekwipunek: Duża dwuręczna siekiera, gorzałka, lekki ubiór.
4. Cechy: Dobroduszny i prostoliniowy.
5. Wygląd: Wysoki i barczysty, brązowe włosy, na twarzy obfita broda.
I wy, o których zapomniałem,
Lub pominąłem was przez litość,
Albo dlatego, że się bałem,
Albo, że taka was obfitość,
I ty, cenzorze, co za wiersz ten
Zapewne skarzesz mnie na ciupę,
I żem się stał świntuchów hersztem,
Całujcie mnie wszyscy w dupę…
Asan
Winston Churchill
Winston Churchill
Posty: 290
Rejestracja: 7 gru 2014, o 20:04

Re: RPG

Imię: Nadar
Rasa: człowiek (bękart ze szlacheckiej rodziny)
Profesja/ zawód: Diakon; opiekun przydrożnej kapliczki
Ekwipunek: Mały drewniany krzyżyk, tępy sztylet
Charakterystyka: Niezbyt świadomy świata, poglądy ograniczone przez religię, ignorant
Cechy: Małomówny, tajemniczy, po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu rozwiązuje mu się język, płochliwy, nie radzi sobie za dobrze z logicznym myśleniem
Bio: historia Garniera
Wygląd: Małe, niezbyt przyjazne oczy, otyły, chodzący w podartych już szatach, oraz z nieestetycznym, kilkudniowym zarostem
:rose:
Awatar użytkownika
Garnier De Naplouse
Forumowy Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2014, o 13:43
Lokalizacja: Akka

Re: RPG

Pytanie dotyczące fabuły. Czy wolicie odgrzewany kotlet-musicie zrobić to i to(główną rolę będzie odgrywał ekwipunek), zajmie wam to tyle i tyle dni czy zagadkę kryminalną(główną rolę będą odgrywały cechu osobowości).
Jeżeli zdecydujecie się na zagadkę kryminalną to dodajcie Sb jakieś cechy bo trochę lipa (np. gaduła, powściągliwy, uważny oraz inne ułatwiające lub utrudniające konwersacje).
Poproszę jeszcze o imiona postaci.
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Bez znaczenia jak dobrze będziesz grał gołąb i tak poprzewraca wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny że wygrał.
Awatar użytkownika
Cody Evans
Użytkownik
Posty: 246
Rejestracja: 24 gru 2014, o 13:10
Kontakt:

Re: RPG

Postać zmieniona.
By fire be purged!
Awatar użytkownika
Palapower14
Forumowy Bywalec
Posty: 400
Rejestracja: 10 gru 2014, o 22:12
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: RPG

Naprawde ciekawy pomysl jakbym byl potrzebny to tez jestem chetny :)
"Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie !"
Awatar użytkownika
Garnier De Naplouse
Forumowy Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2014, o 13:43
Lokalizacja: Akka

Re: RPG

Bardzo przepraszam ale jestem zmuszony przesunąć datę zaczęcia RPG. Zgodnie z waszą wolą zacząłem tworzyć zagadkę kryminalną ale potrzebuje ona bardzo dobrze zrobionej fabuły. Każdy krok musi wynikać z poprzedniego i prowadzić do następnego. Zagadka nie może zawierać samych dobrych wątków, niektóre poszlaki muszą prowadzić w bagno aby nie było to za łatwe. Gracze będą mogli współdziałać i będzie to wyglądało tak: dostają wszyscy pełno poszlak i po kolei je sprawdzają. Minusem jest ogrom czasu jaki trzeba będzie w to zainwestować oraz to, że większość decyzji będzie podejmowana przez grupę. Gracze mogą również konkurować o to kto pierwszy odkryję zagadkę: każdy gracz dostanie odgórnie trzy tropy do zbadania. Dwa ślepe i jeden dzięki, któremu będzie mógł rozwikłać zagadkę. Minusem będzie to, że jak jedna osoba dowie się kto jest winny to zepsuje zabawę reszcie (można nie czytać tego co jest skierowane do innych postaci, ale nwm czy ktoś się powstrzyma).
Mimo iż premiera została przesunięta to nie odwołana. Do wymyślania dalszych części zaciągnąłem całą familie, slogan ,,Ile wymyślisz tyle jesz" jest bardzo pomocny:D Macie tutaj pierwowzór prologu. Wybaczcie, że taki długi ale wprowadzenie postaci i opis świata to zawsze najdłuższa część. https://docs.google.com/document/d/1zci ... sp=sharing
W momencie, w którym zakończył się prolog jest pierwsza decyzja graczy. Co robią? Czy idą zarżnąć bandytów, czy uciec w krzaki. Łot ewer ju łont.
Można wciąż wnosić zmiany do postaci, ich historii oraz ich cech charakteru. Możecie też doprecyzować czy ma to się dziać w Europie czy wymyślonym państwie i czy potwory są tu tylko w bajach.
EDIT: Zmiany co do wyglądu, charakteru i historii postaci Codiego dodam wkrótce.
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Bez znaczenia jak dobrze będziesz grał gołąb i tak poprzewraca wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny że wygrał.
Awatar użytkownika
Palapower14
Forumowy Bywalec
Posty: 400
Rejestracja: 10 gru 2014, o 22:12
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Re: RPG

Zajeista historia :) naprawde masz do tego talent, ale gryzie mnie pare bledow stylistycznych typu powtorki luk w 2 czy 3 zdaniach 4 razy (osobiscie nie lubie powtorzen) "Swoim poprawianiem każdego wszystkich doprowadzał do szału." Zamienilbym tu kolejnosc "Swoim poprawianiem każdego doprowadzal wszystkich do szalu." To pare uwag ode mnie (pedantyczny syn nauczycielki). Jestem cholernie ciekawy co dalej wymyslisz :)
"Kto ma olej w głowie, temu dość po słowie !"
Awatar użytkownika
Garnier De Naplouse
Forumowy Bywalec
Posty: 78
Rejestracja: 13 gru 2014, o 13:43
Lokalizacja: Akka

Re: RPG

Jak mówiłem to dopiero prototyp, a to co będzie dalej zależy w wielkiej mierze od naszych bohaterów;) Luki zastąpią imiona postaci jeżeli je wreszcie dostane (zrozumieliście aluzje?).
Kłótnia z idiotą jest jak gra w szachy z gołębiem. Bez znaczenia jak dobrze będziesz grał gołąb i tak poprzewraca wszystkie figury, nasra na szachownice i będzie dumny że wygrał.
Zablokowany
  • Informacje
  • Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość